CG HELPDESK HOTLINE

Úhrady mestám prostredníctvom QR kódov

Úhrady mestám prostredníctvom QR kódov
10. mája 2016 pavololeksak

Pre občanov miest používajúcich náš Informačný systém pre samosprávu (CG ISS) sme v jeho aktuálnej verzii priniesli novinku, ktorú ocenia najmä fanúšikovia smartfónov a online platieb.

QR kódy (Quick Response) určite nie sú novinkou v oblasti informačných technológií a v súčasnosti ich nájdete už naozaj všade. Odteraz môžu byť vytlačené aj na vybraných rozhodnutiach, platobných výmeroch a podkladoch pre uhradenie poplatkov, ktoré sú mestá oprávnené vyrubiť.
Zámerom pridania QR kódov (na prvý pohľad chaotického zhluku štvorčekov, ktorý je v skutočnosti spoľahlivým nosičom informácií) je ich jednoduchosť, spoľahlivosť a najmä čoraz väčšia dostupnosť mobilných aplikácií bánk podporujúcich rýchlu úhradu prostredníctvom štandardu Pay by Square. Mestu táto novinka prinesie istotu správneho spárovania takto realizovanej úhrady v informačnom systéme a zmierni nápor na pokladne v exponovaných časoch. Občanom nový, jednoduchší spôsob úhrady ich záväzkov, ktorý určite ocenia.

Zaujala Vás technológia QR kódov a chcete vedieť viac o možnostiach ich zavedenia do tlačových výstupov z Vášho informačného systému? Kontaktujte nás.

0 Comments

Leave a reply