CG HELPDESK HOTLINE

Významné ocenenie ITAPA 2017

Významné ocenenie ITAPA 2017
29. novembra 2017 pavololeksak

Počas slávnostného galavečera v rámci medzinárodného kongresu ITAPA, 14. novembra, boli odovzdané prestížne ceny o najinovatívnejšie projekty v oblasti IT a digitalizácie verejnej správy a spoločnosti za rok 2017. Mesto Prešov a CORA GEO získalo 3. miesto v kategórii Najlepší projekt digitalizácie spoločnosti s názvom: „Mapové údaje mesta Prešov pre každého“. Odborná porota ocenila otvorenú samosprávu a využitie mapových údajov prešovskej radnice.

Ocenený katalóg Open Geo Data spočíva v poskytnutí úplných množín dát vytváraných pri výkone činností z kompetencií miestnej samosprávy v internom informačnom systéme. Prešovský katalóg, prevádzkovaný na našej platforme CG eGOV, poskytuje dáta spĺňajúc „otvorené štandardy“. Je to prvý a doposiaľ jediný otvorený zdroj geografických dát poskytovaný slovenskou samosprávou. Údajové sety v potrebných formátoch, usporiadané v prehľadnej tabuľkovej forme, sú pre širokú verejnosť voľne stiahnuteľné a ich použitie je bezplatné. Občania si pomocou nich môžu vytvoriť vlastné mapové zobrazenie poskytovaných údajov. Všetky objekty sú publikované v súradnicovom systéme, takže sa dajú merať dĺžky, výmery plôch a pod.

Získané prestížne ocenenie je výsledkom obojstrannej spolupráce nášho tímu a zástupcov prešovskej radnice, postavené vo využití najmodernejších technologických možností a trendov.