CG HELPDESK HOTLINE

CORA GEO – partner súťaže ZlatyErb.sk 2013

CORA GEO – partner súťaže ZlatyErb.sk 2013
6. novembra 2013 pavololeksak

Bratislava 13. 11. 2013 – Súťaž ZlatýErb.sk každoročne vyhlasuje spoločne Únia miest Slovenska a občianske združenie eSlovensko pod záštitou vysokých ústavných činiteľov Slovenskej republiky. Tento jubilejný 10. ročník súťaže sa uskutočnil aj vďaka podpore spoločnosti CORA GEO a spolupráci s verejným informačným portálom pre samosprávy Mesto.sk, projektom Zodpovedne.sk, Združením informatikov samospráv Slovenska a medzinárodnou konferenciou ITAPA.

Vyhlásenie výsledkov prestížnej súťaže samospráv Slovenska ZlatyErb.sk 2013 sa uskutočnilo 13.11.2013 v Bratislave, v hoteli Crowne Plaza vo Veľkej sále London I. v rámci medzinárodného kongresu ITAPA 2013 na záver programového bloku Informatizácia samosprávy.Hlavným cieľom súťaže ZlatyErb.sk je podporiť informatizáciu slovenských samospráv a oceniť výnimočné projekty, podporiť výmenu skúseností a ohodnotiť snahu zástupcov samospráv účinne využívať informačno-komunikačné technológie k zvyšovaniu kvality a prístupnosti služieb samosprávnych krajov, miest, mestských častí a obcí, všeobecne verejnosti.

Ceny ZlatýErb.sk boli udeľované v troch hlavných kategóriách: Najlepšia stránka obcí, Najlepšia stránka miest a mestských častí a Najlepšia stránka samosprávneho kraja. V každej z týchto kategórii bolo udelených niekoľko cien. 15Víťazmi týchto kategórií sa stali stránky obce Trnavá Hora, mesta Banská Bystrica a Prešovského samosprávneho kraja. Hlavnú cenu súťaže GrandPrix ZlatyErb.sk 2013 získala stránka mesta Banská Bystrica, ktorá dosiahla najvyššie hodnotenie vo všetkých kategóriách. Spolu s cenou GrandPrix získala aj nomináciu na medzinárodnú Cenu V4DIS udeľovanú na medzinárodnej konferencii ISSS LORIS V4DIS v Hradci Králové. Držiteľovi GrandPrix bola udelená aj Cena Úradu vlády Slovenskej republiky, ktorú slávnostne odovzdal pán generálny riaditeľ RO OPIS Norbert Molnár.

Špeciálne ceny boli udeľované v kategóriách: Najlepšia elektronická služba samospráv za integráciu, zdieľanie a spoluprácu inštitúcií, projektov a webových aplikácií na centrálnom portáli, Najlepšia bezbariérová stránka samospráv a Špeciálna cena pre osobnosť za mimoriadny prínos v oblasti budovania eGovernmentu v slovenských samosprávach.

Prebraté a upravené na základe tlačovej správy Zlatý Erb.sk

0 Comments

Leave a reply